[Zaproszenie]
NIe jedna, ale aż dwie konferencje odbędą się w najbliższym czasie, na których sotkać będzie można naszego kierownika Prof UO dr hab. Dariusza Szostka. W przypadku spotkania organizowanego przez Klub Bankowca oprócz kierownika CPPTiNT pojawi się również współpracownik dr Tadeusz Białek. Poniżej przedstawiamy założenia obu spotkań. Informacje o konferencjach pochodzą ze stron organizatorów:
Kto? Profesor UO dr hab. Dariusz Szostek
Kiedy: 06/06/2019
Innovative Lawyers’ Conference to spotkanie nowoczesnych i otwartych na nowe rozwiązania prawników. W tym roku odbędzie się druga edycja tego wydarzenia. Skoncentrujemy się na tematach związanych ze zdobywaniem Klientów i współpracą z nimi. Zastanowimy się co oferują kancelarie a czego potrzebują i oczekują Klienci? Czy stronom łatwo spotkać się w tym samym miejscu? Prześledzimy proces od złożenia oferty do standardów obsługi i utrzymywania relacji.
Zdecydowaliśmy się zrezygnować z tradycyjnych prelekcji na rzecz debat wokół postawionych tez. W panelach dyskusyjnych konferencji znajdą się nie tylko prawnicy i eksperci od sprzedaży oraz marketingu, ale przede wszystkim Wasi Klienci. To ich opinie i doświadczenia pomogą Wam zweryfikować, a następnie ulepszyć dotychczasowe działania.
Formuła debat pozwoli na konfrontację różnych punktów widzenia i wymianę doświadczeń w układzie kancelaria – Klient. Spotkanie zakończy debata na temat wizji zawodu prawnika.
Kto? Prof UO dr hab Dariusz Szostek, dr Tadeusz Białek
Kiedy: 06/06.2019
(…)
Prawo nowych technologii
z udziałem m.in.:
prof. dr hab. Dariusza Szostka (Uniwersytet Opolski),
prof. dr hab. Włodzimierza Szpringera (SGH),
prof. dr hab. Sławomira Żółtka (Uniwersytet Warszawski)
Trzeci blok tematyczny skupi się na niezwykle interesującym zagadnieniu, które nieustannie uzyskuje na coraz większym znaczeniu, tj. prawie nowych technologii oraz jego wpływie na kształt i funkcjonowanie sektora bankowego. Nowe technologie już na stałe wpisały się w bieżącą działalność podmiotów sektora bankowego, oddziałując na coraz większą ilość obszarów funkcjonowania banków. W tym też względzie zjawiska takie jak np. technologia blockchain czy sztuczna inteligencja (AI) oraz PSD2 stanowią nie tylko o nowych możliwościach technologicznych i biznesowych banków, lecz również – o szeregu wyzwań prawnych, z którymi musi zmierzyć się zarówno sektor bankowy, podmioty nadzorcze jak i ustawodawca.